Здравствуйте Гость .

Штрафи Держпраці - 2018

Останнім часом органів Держпраці підприємці стали побоюватися мало не більше, ніж органів Державної фіскальної служби. І це не дивно, адже штрафи за порушення трудового законодавства дуже великі. А зі збільшенням розміру мінімальної заробітної плати вони виросли ще більше. Які штрафи за порушення трудового законодавства чекають на бізнес в 2018 році? - розповість Prostopravo.

C 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата в Україні становить 3723 грн. в місяць.

На юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців органами Держпраці можуть бути накладені фінансові санкції за такі порушення:

  1. Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків - 111690 грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
  2. Порушення встановлених термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - 11169 грн.
  3. Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - 37230 грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
  4. Недотримання встановлених законом гарантій і пільг працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - 37230 грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
  5. Недопуск до проведення перевірки з питань дотримання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - 11169 грн.
  6. Недопуск до проведення перевірки, якщо перевірка проводиться з питань виявлення таких порушень, як: фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві; виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків, - 372 300 грн.
  7. Порушення інших вимог трудового законодавства - 3723 грн.

Штрафи можуть бути накладені на підставі:

  • рішення суду про оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, і встановленні періоду такої роботи або роботи на умовах неповного робочого часу в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановленого на підприємстві, в установі, організації;
  • акта про виявлення під час перевірки суб'єкта господарювання або роботодавця ознак порушення законодавства про працю та / або зайнятості населення, складеного посадовою особою Держпраці або його територіального органу, виконавчого органу місцевої ради;
  • акта документальної виїзної перевірки ДФС, її територіального органу, в ході якої виявлено порушення законодавства про працю.

Штраф має бути сплачений протягом одного місяця з дня прийняття постанови про його накладення, про що суб'єкт господарювання або роботодавець повідомляють уповноваженій посадовій особі, яка склала постанову про накладення штрафу.

Саму постанову про накладення штрафу може бути оскаржено в судовому порядку.

Не сплачений добровільно штраф стягується в примусовому порядку органами виконавчої служби.

 

Джерело: Бухгалтер 911

дата публикации: Февраль-07-2018 автор: admin

Авторизуйтесь для добавления и прочтения комментариев

Партнёры: