Здравствуйте Гость .

Розгляд комісіями ДФС пояснень та документів. Окремий Реєстр податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена

З 22 березня 2018 року набрав чинності новий порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений Постановою КМУ від 21.02.2018 № 117.

У разі зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН платник податку має право подати на розгляд комісії ДФС протягом 365 календарних днів за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у ПН/РК, письмові пояснення та копії відповідних документів в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС.

Для їх розгляду створюються комісії на регіональному та центральному рівні.

Зазначені комісії приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, або відмову у такій реєстрації.

Порядком запроваджено ведення окремого електронного Реєстру податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинено, з якого платники можуть отримати інформацію щодо розгляду та статусу ПН/РК, поданих ними на реєстрацію.

Саме після реєстрації в такому окремому Реєстрі, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації, набирає чинності.

Водночас, встановлено, що окремий Реєстр податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, працюватиме протягом місяця з дня набрання чинності Порядком №117 (з 22 березня) у тестовому режимі.

На період тестування зазначеного окремого Реєстру рішення про реєстрацію або відміну в такій реєстрації набирають чинності з дня їй прийняття.

Тобто, рішення комісій регіонального та центрального рівнів у цей період приймаються та надсилаються платнику податку без їх реєстрації в такому Реєстрі.

Порядок прийняття комісіями рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову у такій реєстрації диференційовано залежно від обсягів постачання платника податків.

Якщо обсяг постачання, зазначений в ПН/РК, зареєстрованих в поточному місяці у ЄРПН, з урахуванням поданої на реєстрацію ПН/РК, менше 30 млн. грн.., рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації приймається Комісією регіонального рівня, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК протягом п’яти робочих днів після отримання документів.

Якщо обсяг постачання, зазначений в ПН/РК, зареєстрованих в поточному місяці у ЄРПН, з урахуванням поданої на реєстрацію ПН/РК, більше 30 млн. грн. включно, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації приймається Комісією регіонального рівня, яке попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається до комісії центрального рівня.

На центральному рівні комісія приймає відповідне рішення протягом семи робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, але не раніше отриманого рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН комісії регіонального рівня, яке також реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку, а рішення Комісії регіонального рівня скасовується.

 

Джерело: Теритоіальніогани ДФС у Запоізькій області

дата публикации: Апрель-05-2018 автор: admin

Авторизуйтесь для добавления и прочтения комментариев

Партнёры: