Здравствуйте Гость .

Мінекономрозвитку пропонує змінити критерії віднесення підприємств до мікро, малих, середніх або великих

До суб’єктів середнього підприємництва хочуть віднести юросіб у яких кількість працівників не перевищує 250 осіб та річний дохід не перевищує 50 млн. євро.

Мінекономрозвитку пропонує внести зміни до ГКУ в частині визначення критеріїв віднесення суб’єктів господарювання до мікропідприємництва, малого, середнього або великого підприємництва.

Так, на сьогодні низкою інших законодавчих актів також введено класифікації суб’єктів господарювання за критеріями, які відрізняються від критеріїв, запроваджених Господарським кодексом України. Це може спричинити випадки, коли віднесення суб’єктів господарювання до різних категорій і груп здійснюватиметься за класифікацією та критеріями, які не відповідають цілям їх застосування.

У зв’язку з цим Мінекономрозвитку розроблено проект Закону України “Про внесення змін до Господарського кодексу України щодо критеріїв віднесення суб’єктів господарювання до мікропідприємництва, малого, середнього або великого підприємництва” (далі – проект Закону).

 

Отже, проектом пропонують відносити до суб’єктів середнього підприємництва юросіб будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 250 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 50 млн євро, визначену за середньорічним курсом НБУ.

 

Також проект Закону передбачає внесення змін до ч. 3 ст. 55 ГКУ, згідно з якими чітко визначаються критерії віднесення суб’єктів господарювання до різних категорій і груп для кожної з таких цілей:

  • державної підтримки малого і середнього підприємництва в Україні;
  • бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності;
  • застосування Податкового кодексу України;
  • застосування Закону України “Про державну допомогу суб’єктам господарювання”;
  • захисту економічної конкуренції;
  • здійснення статистичного обліку.

 

Джерело 

дата публикации: Февраль-05-2019 автор: admin

Авторизуйтесь для добавления и прочтения комментариев

Партнёры:

Партнёры: