Здравствуйте Гость .

Нововведення: тепер укладати договори з іноземними клієнтами можна по електронній пошті

3 листопада Верховна Рада проголосувала за законопроект №4496 у другому читанні. Законопроект підтримали 270 народних депутатів. Цей проект закону скасовує необхідність складати паперовий договір при наданні послуг на експорт. Якщо президент підпише цей законопроект, українські компанії-експортери (в тому числі, учасники IT-галузі) зможуть укладати договори з закордонними клієнтами по мейлу, за схемою публічної оферти, в електронній формі або ж просто виставляючи рахунок (інвойс). Те ж саме стосується і діяльності фрілансерів.

За словами Віктора Галасюка, глави комітету з питань промислової політики, цей проект знімає штучні бар’єри на шляху запровадження валютної виручки для айтішників, креативних підприємців.

«Коли ми говоримо про експорт товарів – контроль потрібен. Але якщо мова йде про експорт послуг – не можна проконтролювати перетин кордону послуг, а існуючий зараз механізм контролю є профанацією. Ми хочемо її усунути », – заявив він.

У тексті документа пропонується доповнити ст. 6 Закону «Про зовнішньоекономічну діяльність» таким текстом: «У разі експорту послуг (крім транспортних) зовнішньоекономічний договір (контракт) може укладатися шляхом прийняття публічної пропозиції про договір (оферти) або шляхом обміну електронними повідомленнями, або іншим способом, зокрема – шляхом виставлення рахунку (інвойсу), в тому числі – в електронному вигляді, за надані послуги».

Як раніше зазначав віце-президент асоціації «ІТ Україна» Дмитро Овчаренко, в більшості країн при цьому для підтвердження укладення та виконання угоди досить інвойсу, виданого постачальником. А в Україні потрібен письмовий договір з перекладом на українську мову, інвойс і акт виконаних робіт, підписаний обома сторонами.

Новації, які пропонуються в законопроекті:

  • Для компанії-експортера послуги більше не обов’язково укладати письмовий договір з мокрими печатками із замовником і перевіряти його в банку. Договір на надання послуги (наприклад, на розробку софта) може бути укладений за фактом електронного листування, шляхом прийняття публічної оферти, в електронній формі, за фактом виставлення і оплати інвойсу.
  • Банкам заборонять вимагати переклад договору на українську мову, досить буде надавати документи банкам англійською мовою, вони самі будуть займатися перекладом.
  • Зараз інвойс по бухгалтерському обліку не є первинними документом, але після прийняття проекту він таким стане, це полегшить як сам облік, так і спілкування з податковою.
  • У банків буде можливість ідентифікувати експортні операції, але валютний контроль за операціями з експорту послуг ліквідується. Для підтвердження того, що це експорт послуги, банк може зажадати інвойс.

Цей закон набирає чинності через день після його публікації, а вводиться в дію через місяць після цього.

 

дата публикации: Ноябрь-07-2016 автор: admin

Авторизуйтесь для добавления и прочтения комментариев

Партнёры:

Партнёры: