02-10-2017 | категорія: Новини

Комітет ВРУ розгляне законопроект щодо продовження тестового режиму роботи системи блокування ПН


Засідання Комітету з питань податкової та митної політики планується 04 жовтня 2017 року. Серед іншого буде роглянуто проект Закону про внесення змін до підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних (реєстр. №7115 від 15.09.2017 року).

Нагадуємо, що законопроектом пропонується повернутися до тестового режиму зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН, тобто застосування процедур визначених пунктом 201.16 ПКУ, пропонується застосовувати без фактичного зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН з урахуванням таких особливостей:

► У разі отримання квитанції з повідомленням про відповідність ПН/РК критеріям ризиків, платник податку зобов'язаний протягом тридцяти робочих днів, наступних за днем отримання такої квитанції, надіслати до контролюючого органу в електронній формі письмові пояснення та копії документів, зазначених у підпункті "в"  підпункту 201.16.1 ПКУ.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податків, розглядаються комісією контролюючого органу (крім державних податкових інспекцій) протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів.

За результатами такого розгляду комісія приймає рішення про підтвердження або не підтвердження відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків.

► Керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (або за відсутності керівника його заступник) або керівник контролюючого органу (крім державних податкових інспекцій) (або за відсутності керівника його заступник) на підставі результатів моніторингу ПН/РК не пізніше 8 робочих годин від часу, зафіксованого у першій квитанції, може прийняти окреме рішення про зупинення реєстрації такої ПН/РК у ЄРПН

У такому рішенні обов'язково зазначаються підстави його прийняття та вичерпний перелік документів, необхідних для прийняття рішення про скасування рішення про зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН.

Такий платник податку має право протягом тридцяти робочих днів, наступних за днем отримання квитанції про зупинення реєстрації, надати до контролюючого органу, керівник (або за відсутності керівника його заступник) якого прийняв таке рішення, письмові пояснення та копії відповідних документів в електронній формі.

За результатами розгляду письмових пояснень та копій документів, керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (або за відсутності керівника його заступник) або керівник контролюючого органу (або за відсутності керівника його заступник) протягом п'яти робочих днів приймає рішення про скасування або залишення без змін попередньо прийнятого ним рішення. Платник податків (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у такому розгляді.

Рішення про зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН може бути оскаржено в адміністративному порядку або судовому порядку.

У разі, якщо за результатами оскарження в адміністративному або судовому порядку рішення про зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН буде скасовано, посадова особа, яка прийняла таке рішення, персонально несе відповідальність згідно із законом.

 Зупинити дію норми щодо безумовності податкового кредиту щодо ПН/РК, по яких платником податку отримано квитанцію з повідомленням про відповідність критеріям ризиків і не прийнято рішення про не підтвердження відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених у такій квитанції.

► ПН/РК, реєстрації яких було зупинено з 1 липня 2017 року, реєструються з урахуванням реєстраційного ліміту та ∑Перевищ, у день набрання чинності цього Закону, крім:

ПН/РК, по яких станом на 11.09.2017 року не подані пояснення і документи;

ПН/РК, по яких прийнято рішення про відмову у реєстрації  і по яких станом на 11.09.2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.

ПН/РК, реєстрацію яких зупинено до набрання чинності цим Законом та по яких платником податку після 11.09.2017 року подані пояснення і копії документів, реєструються у порядку, що діяв до  набрання чинності цим Законом .

Більш детально в матеріалі: Що передбачено законопроектом про тестовий режим роботи системи блокування ПН? 

 

Джерело: Бухгалтер 911