10-11-2016 | категорія: Новини

Новини від Платформи МСБ!USAID: Проект для українських підприємців «Купуймо Разом! 2.0» 0


Від травня 2016 р. в Україні реалізується проект «Купуймо Разом! 2.0», головною ціллю якого є допомога українським підприємцям у створенні нового напрямку їх діяльності – закупівельних груп.

Проект проводиться спільно польськими і українськими партнерами в рамках програми «Польська Допомога», що фінансується Міністерством Закордонних Справ Республіки Польща. Ініціатором і лідером проекту є Асоціація Ініціатива Родинних Фірм (Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych), а головним українським партнером – Практика Управління (учасник медіагрупи “Промінфо”).

Що таке закупівельні групи?

Закупівельні групи – це універсальний інструмент польського та європейського бізнесу, що дозволяє завдяки співпраці швидко та ефективно збільшити рентабельність, зменшити витрати, підвищити конкурентоспроможність та покращити позицію на ринку малих і середніх підприємств. Економіка Польщі своїм успіхом завдячує передусім малим та середнім фірмам, які завдяки об’єднанню в закупівельні групи конкурують не тільки на своєму ринку, але й все частіше експортують високотехнологічні товари до інших країн Європи та світу. Співпраця в рамках закупівельних груп дозволяє фірмам-учасникам заощадити аж до 30% коштів, отримати кращі умови і терміни оплати, а також зменшити кошти доставки. Окрім того, завдяки співпраці та поєднанні зусиль фірми можуть запропонувати своїм клієнтам краще обслуговування та більш привабливі ціни.

Перші закупівельні групи business-to-business (B2B) повстали в Польщі в середині 90-тих років і були відповіддю на побоювання малого та середнього бізнесу щодо конкуренції з великими міжнародними корпораціями. Виявилось, що джерела фінансування можуть надходити не тільки з фінансового капіталу, але й з оптимізації закупівель та співробітництва в сфері продажів і логістики. Сьогодні цілі сектори економіки Польщі (будівельно-господарські товари, офісні товари тощо) на 70-80% здоміновані галузевими (вертикальними) закупівельними групами малих та середніх підприємств. Деякі підприємства об’єднуються в багатогалузеві (горизонтальні) закупівельні групи та разом купляють паливо, сировину і енергію. Таким чином повстають платформи спільних закупівель, користь з яких сягає мільярдів польських злотих.

Проект «Купуймо Разом!» та закупівельні групи в Україні

Поширення ідеї закупівельних груп в Україні розпочалось зі Львова та Львівської області, ще в 2015 р. проводився перший етап проекту «Купуймо Разом!». В рамках цього етапу для українських підприємців, представників родинних фірм, було проведено три  конференції, під час яких польські експерти розповіли про створення, функціонування та специфіку діяльності ефективного інструменту малих та середніх фірм – закупівельних груп. Однак основною метою конференцій був набір учасників зацікавлених створенням пілотних закупівельних груп. Підприємці які приєднались до Проекту, взяли участь в серії навчальних семінарів, робочих зустрічей та консультацій з експертами. Окрім того, в рамках першого етапу Проекту опубліковано 4 інформаційні листки та перший в Україні підручник, присвячений темі закупівельних груп. Для учасників також створено інтернет-портал, який в перспективі стане основною базою знань і контактів для українських родинних фірм. На завершення першого етапу проекту «Купуймо Разом!» було створено 2 пілотні закупівельні групи.

В 2016 р. організатори проекту «Купуймо Разом!» продовжили свою працю щодо впровадження ідеї закупівельних груп в Україні. Другий етап проекту розширено на територію всієї України, а участь в проекті можуть взяти не лише підприємці, але й, насамперед, українські організації підприємців та бізнес асоціації. Конференція-відкриття проекту відбулась 23 червня 2016 р. в м. Києві. В заході взяли участь українські підприємці з різних регіонів України, члени Торгово-Промислової Палати України та її регіональних відділень, представники Антимонопольного комітету України та Посольства Республіки Польща в Києві. Основним завданням проекту є передача знань та навиків необхідних для організації та ведення закупівельної групи в Україні, а також вмінь передачі здобутого досвіду іншим підприємцям зацікавленим цією темою.

Участь в проекті «Купуймо Разом! 2.0» – БЕЗКОШТОВНА!

Головним елементом проекту «Купуймо Разом! 2.0» є консультативно-навчальна частина, метою якої є ознайомлення учасників з ідеєю і методологією створення та розвитку закупівельних груп серед малого та середнього бізнесу. Для зручності учасників, а насамперед, для досягнення максимально широкого покриття нашого Проекту, навчання проводиться, онлайн на спеціально створеній e-Learning платформі. Учасники мають змогу здобувати та поглиблювати знання, використовуючи 10 лекцій та інші матеріали, у тому числі і минулорічні. Всі матеріали Проекту доступні в Базі Знань, що систематично актуалізується та доповнюється. Додатково учасники мають змогу отримувати консультації експертів Проекту під час онлайн чатів, а для закріплення здобутих знань буде проведено практичний семінар в Києві та підсумковий онлайн вебінар. Наприкінці Проекту учасники отримають «СЕРТИФІКАТ ПОСЛА ЗАКУПІВЕЛЬНИХ ГРУП», який підтверджуватиме їхні знання та навики.

Команда Проекту «Купуймо Разом! 2.0» провела два тури реєстрації, завдяки яким навчання розпочало дві групи учасників, 1 серпня та 15 вересня відповідно. Загалом в консультаціях та навчанні беруть участь близько 50 учасників. На e-Learning платформі Проекту вже доступні 7 навчальних лекцій та безліч інших матеріалів в Базі Знань. Окрім того, для учасників проекту було проведено декілька онлайн чатів. Для засвоєння пройдених онлайн курсів та практичного опрацювання матеріалів, 21 жовтня в Києві відбувся перший практичний семінар.

Наступний семінар відбудеться 2 грудня 2016 р.

Всіх бажаючих дізнатись більше про закупівельні групи – щиро запрошуємо реєструватись на e-Learning платформі Проекту. Зареєстровані учасники отримають доступ до навчальних курсів онлайн, бази знань та консультацій експертів. Перших 20 зареєстрованих учасників отримають в подарок друге доповнене видання підручника «ЗАКУПІВЕЛЬНІ ГРУПИ: нові можливості для українського бізнесу».

 

Більш детальна інформація про проект «Купуймо Разом! 2.0» доступна на: