16-02-2016 | категорія: Новини

Інформація щодо результатів засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС 11.02.2016

11.02.2016 року вiдбулося перше в поточному році засiдання Платформи громадянського суспiльстива Украiна-ЕС. Окрiм організаційних питань та обговорення звітів експертів Платформи щодо оцінки енергетичної та антикорупційної політики Украіни, були озвучені основні позиції щодо посилення економічної співпраці між інституціями обох сторін Угоди:
1) перспектива Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, окрім суто торговельних аспектів, лобіювання розширення експортної спроможності вітчизняних виробників розглядається як механізм залучення інвестицій в українську економіку, пошук додаткового капіталу для модернізації національного виробництва через, зокрема, створення Фонду для підтримки зазначених ініціатив;
2) необхідність посилення секторального співробітництва та вибудовування прямих та дієвих комунікацій між підприємцями України та ЄС;
3) важливість моніторингу ефективності та активної участі громадянського суспільств під час реалізації програм та проектів фінансової та технічної підтримки малого та середнього бізнесу (т.я. COSME, HORIZON 2020 та інших)

З боку європейської сторони були озвучені основні виклики для ефективного виконання вищезазначених питань:
1) відсутність гарантій в Україні для захисту майнових прав потенційного інвестора;
2) неефективна реформа правоохоронноі та судової системи;
3) питання відкритості та вільного доступу до реєстрів майнових прав;
4) сталість законодавчої бази;
5) стабільність фінансової та банківської системи.

Також було обговорено пропозицію щодо визначення однією із тем для наступних звітів в рамках діяльності ПГС: "Зона вільної торгівлі: початок виконання, вплив на соціально-економічний розвиток. Перспективи та виклики для учасників". 

На завершення ухвалили Спільну Декларацію, в тексті якої збережено пропозиції від сторони роботодавців, які було підтримано учасниками РГ3, щодо обговорення з європейською стороною можливості розширення торгівельних квот по певним найменуванням продукції, зважаючи на високий відсоток фактичного використання цих квот відчизняними виробниками.

Більш докладно із матеріалами зустрічі можна ознайомитись за посиланням:  http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en.events-and-activities-2nd-eu-ukraine
Тож, зустріч пройшла достатньо плідно! Подальші результати щодо ефективності реалізації Угоди про асоціацію, включно із торгівельною частиною, в тому числі, залежатимуть від активності громадянського суспільства і скоординованості наших дій!!!