16-05-2017 | категорія: Новини

Ніна Южаніна: про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні


На своїй сторінці у Фейсбук народний депутат України Ніна Южаніна прокоментувала зміни до Закону №1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні»:

Сьогоднішнє засідання уряду розпочалося з того, що виконувачу обов’язків голови Державної фіскальної служби подякували за переведення в електронний вигляд довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, яку платнику потрібно отримати в тому числі для участі в публічних закупівлях. Мовляв, видача такої довідки через електронний кабінет платника полегшує життя платників податків, які тепер не змушені відвідувати 

податкові інспекції, стояти в чергах і додатково сплачувати за цю довідку (незважаючи на те, що вона є безкоштовною).

 

 

Очевидно, що і суспільство загалом, і навіть представники виконавчої влади не до кінця ознайомлені з усім обсягом змін, які парламентарії прийняли в грудні минулого року. Закон України від 21.12.2016 р. №1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», і я неодноразово на цьому наголошувала, є епохальним у частині змін в адмініструванні податків, саме там передбачено величезну кількість норм, що допомагають платникам спростити діяльність.

При цьому особливу увагу в Законі приділено використанню в повному обсязі електронного кабінету платника податків. Зокрема визначено, що через електронний кабінет можна реалізувати можливість проведення звірки розрахунків платників податків з державним та місцевими бюджетами, а також одержання документа, що підтверджує стан розрахунків, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з електронного кабінету із накладенням електронного підпису посадової особи контролюючого органу та печатки контролюючого органу (ст. 42-1.2).

Тобто норми щодо електронізації відносин ДФС — платник діють і все, на чому зараз виконавчій гілці влади варто сконцентрувати зусилля в цьому плані, — належна імплементація зазначених норм.

На останньому засіданні Комітету з питань податкової та митної політики, яке відбулося 5 квітня 2017 р., ми з колегами проговорювали питання, що цього року, перш ніж приймати нові глобальні зміни до Податкового кодексу, слід проконтролювати, щоб усі вже чинні норми, які є необхідними і стосуються кожної людини, запрацювали. Запрацювали з тією ідеологією, яка закладалася у виписаному, ухваленому і підписаному Президентом України Законі.

Тому виконавчій владі потрібно забезпечити безумовне виконання Закону, а не робити це фактично з-під палиці, видаючи звичайну імплементацію норм за нібито власну ініціативу.

До таких ініціатив належить наведення ладу на ринку касових апаратів, який, за словами прем’єра, є дуже зарегульованим. Хочеться повідомити всім, що вдосконаленням механізму застосування РРО та усуненням монополії на цьому ринку Верховна Рада, зокрема наш профільний комітет, переймаються вже другий рік і виключно виходячи із заскорузлості системи органів державної влади ми не можемо рухатися далі, адже насправді лобізм, який має місце щодо застосування РРО в ДФС та інших структурах, складався протягом майже 22 років, відколи діє Закон України від 06.07.1995 р. №265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Також повідомляю, що в жовтні минулого року в першому читанні було прийнято законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації готівкових розрахунків» (реєстр. №4117), який має на меті абсолютну зміну системи застосування РРО і скасування монополії на ринку. Зараз необхідно доопрацювати технічну складову цієї системи таким чином, щоб виконавча влада знову не дозволяла собі зволікати з імплементацією прийнятих норм. Відповідна робота триває: щодо законопроекту проведено багато засідань робочих груп із залученням ІТ-фахівців, спеціалістів Міністерства фінансів і Державної фіскальної служби, натомість сьогодні уряд доручив зайнятися внесенням пропозицій щодо змін до законодавства про РРО заступнику міністра економічного розвитку і торгівлі.

Виходить так, що на публіку вкотре розповідають про винайдення велосипеда замість того, щоб конкретно по пунктах реалізовувати вже напрацьоване. Шановні колеги, ще раз закликаю припинити змагатися в геніальності власних ідей (привласнюючи насправді чужі здобутки), а об’єднати зусилля навколо здійснення реформ, якщо у вас є намір хоча б одну з розпочатих справ довести до логічного завершення