01-02-2017 | категорія: Новини

Новий генплан Запоріжжя не передбачає збільшення міста. Громаду запрошують до обговорення документу

Міський департамент архітектури та містобудування оголосив про прийом пропозицій до нового генерального плану міста (файл). Зробити це можна до 27 лютого цього року. Розгляд звернень триватиме до 27 березня, після чого міськрада перейде до затвердження основного містобудівного документу.

Про що йдеться у поясненні до нового генерального плану Запоріжжя.

– за оптимістичним демографічним прогнозом, на який спиралися розробники, у 2031 році в Запоріжжі проживатимуть 765,4 тисячі осіб. Нині населення міста складає 776,5 тисяч осіб;

– втім новий генплан передбачає збільшення території під житлові забудівлі. Загалом потрібно 1077 гектарів (10,77 км. кв) за нинішньої площі міста у 33400 гектарів (334 км. кв);

– знайти їх пропонується, в основному, за рахунок сільськогосподарських земель;

– в новому плані розроблені забудови Великого Лугу, Південного мікрорайону та “Мостобуду-7” у Хортицькому районі;

– переглянуті призначення промислових земель, на яких знаходяться підприємства, що вже не працюють.

Розробка генерального плану обійшлася міському бюджету у 6,6 мільйонів гривень. Документ розробляло державно підприємство “Дніпромісто”.

Останнього разу генеральний план Запоріжжя погоджувався 2004 року. Відсутність нового генплану спровокувало безсистемну забудівлю міста, знищення зелених зон, безлад у погоджені виділення земель.

Внести пропозиції до генерального плану буде не так вже й просто. Архітектурний департамент поставив умовою подачі звернень у письмовому вигляді.

Лист має містити адресу об’єкту, схему земельної ділянки, стосовно якої надається пропозиція або витяг з матеріалів генерального плану з визначенням проблемної зони, обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил.

 

Источник: Громадське ТВ Запоріжжя