19-04-2017 | категорія: Новини

Законодавчі Ініціативи від 14 квітня 2017 року

Верховна Рада України
1. Ратифіковано Конвенцію між Урядом України та Урядом Республіки Мальта 

13 квітня, на засіданні Верховної  Ради України було ратифіковано Конвенцію між Урядом України та Урядом Республіки Мальта про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протокол до неї.

 
Конвенція сприятиме уникненню подвійного оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб, які отримують на територіях обох країн, запобіганню ухиленню від сплати податків, обміну податковою інформацією між податковими органами України та Мальти і взаємному зменшенню податкових перешкод для закордонних інвестицій та торгівлі.
Це забезпечуватиметься шляхом розподілу права оподаткування окремих видів доходів між Україною та Мальтою в залежності від місця їх виникнення. Також буде враховано у податкових зобов’язаннях платника податку однієї держави сум податків, сплачених на території іншої держави. Конвенція також гарантує, що підприємці однієї держави будуть оподатковуватись в іншій державі на тих самих умовах, що й підприємці цієї іншої держави.

Кабінет Міністрів України

1. Роботодавцям буде виплачено компенсацію за 2014-2015 роки в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу в особливий період

Кабінет Міністрів 12 квітня 2017 року на своєму засіданні вніс зміни до своєї постанови від 4 березня 2015 року № 105.
Мінсоцполітики розробило проект акта з метою врегулювання виплати компенсації за 2014-2015 роки підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам, сільськогосподарським виробничим кооперативам і фізичним особам – підприємцям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу на особливий період.
Згідно з прийнятим Урядом рішенням, роботодавці, які не отримали у 2015 році у повному обсязі зазначену компенсацію з державного бюджету, зможуть отримати її за рахунок коштів держбюджету на 2017 рік (за бюджетною програмою 2501350 „Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за 2014-2015 роки”).
Така компенсація виплачуватиметься підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам, сільськогосподарським виробничим кооперативам незалежно від підпорядкування і форми власності та фізичним особам – підприємцям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом.
 

2. Уряд продовжив вжиття надзвичайних заходів на ринку електричної енергії України

12 квітня 2017 року на своєму засіданні Уряд схвалив розпорядження «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії».
6 квітня 2017 року проект Закону України «Про ринок електричної енергії України» розглядався у другому читанні, однак не набрав необхідної кількості голосів. Таким чином,  Верховною Радою України прийнято рішення про  повторне друге читання за скороченим терміном.
На сьогодні це блокує отримання кредитів від ДП«Енергоринок» енергогенеруючими компаніями для закупівлі імпортного вугілля. Прийняття Закону України «Про ринок електричної енергії України» надасть можливість виробникам електричної енергії залучати кредитні кошти для закупівлі ними палива та забезпечення стабільної роботи оптового ринку електричної енергії.
Прийняття розпорядження «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії» дозволить забезпечити безперебійну роботу Об'єднаної енергетичної системи України.
 
Довідково
Тимчасові надзвичайні заходи на ринку електричної енергії введені з 17 лютого п. р. строком дії на 1 місяць, та згодом 16 березня 2017 року Урядом продовжено термін дії тимчасових надзвичайних заходів ще на 1 місяць (розпорядження Кабінет Міністрів України від 16.03.2017 № 163-р).
Термін дії розпорядження від 16.03.2017 № 163-р закінчується 16.04.2017, тому Міненерговугілля ініціювало перед Кабінетом Міністрів України прийняття розпорядження «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії».
 

3. Україна та Грузія продовжать співпрацю щодо розвитку міжнародного транспортного коридору Балтійське - Чорне - Каспійське море
Під співголовуванням Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе та Віце-прем`єр-міністра, Міністра енергетики Грузії Кахи Каладзе відбулося 9-те засідання Міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва.
Під час засідання Сторони розглянули поточний стан двосторонньої торгівлі, обговорили покращення умов для торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва.
Також ішлося про співробітництво у сфері агропромислового та паливно-енергетичного комплексу, транспорту та туризму, освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, охорони здоров’я, захисту прав інтелектуальної власності у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності.
Окрему увагу було приділено європейським та євроатлантичним прагненням наших держав.
Ознайомитись детальніше можна за посиланням

 

Міністерство Фінансів України
1. Президентом підписано закон, що передбачає скасування вимоги про обов'язкове використання печаток на документах
14 квітня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав закон №4194, що передбачає скасування вимоги про обов'язкове використання печаток на документах.
Закон удосконалює державне регулювання використання печаток юрособами та фізособами-підприємцями.
Згідно із законом, виключається вимога про обов'язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб'єктів господарювання), виключається можливість визнання документа (угоди, угоди) недійсним (неукладеним, недосконалим) через відсутність відбитка печатки.
Також виключається необхідність використання печаток у взаємовідносинах суб'єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування.
Документом встановлюється адміністративна відповідальність за вимагання державним органом або органом місцевого самоврядування наявності відбитка печатки на офіційному документі.
Закон вступить в силу через 3 місяці після опублікування.

Раніше «Мінфін» повідомляв, що 23 березня 2017 року парламент скасував обов'язкове використання печаток на офіційних документах.

Національний банк України
1. Прийнято рішення про зниження облікової ставки до 13% річних 

Правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки до 13% річних з 14 квітня 2017 року. Відновлення циклу пом’якшення монетарної політики узгоджується з необхідністю досягнення цілей щодо інфляції у 2017-2019 роках та надасть підтримку темпам економічного зростання.
Статистику облікових  ставок  Національного банку України можна переглянути тут.
Ознайомитись детальніше можна за посиланням.
 

Міністерство економічного розвитку і торгівлі  Україні
1. У Києві відбувся ІІ Український Форум Бізнесу

10 квітня в Києві відбувся ІІ Український Форум Бізнесу за участю Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, Першого віце-прем'єр-міністра України - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та представників об’єднань української бізнес-спільноти.
Український Форум Бізнесу – це платформа для відкритого діалогу влади та бізнесу. Форум відбувається у форматі “Питання-Відповіді”, де представники різних видів бізнесу мають змогу ставити питання високопосадовцям та отримувати відповіді. Під час першої частини заходу Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман відповідав на питання присутніх підприємців. Перший віце-прем'єр-міністра України Степан Кубів продовжив діалог з бізнесом.
Під час спілкування урядовці обговорили питання стратегічних реформ Уряду, які спрямовані на покращення бізнес-клімату, покращення експортних можливостей для підприємців, зменшення регуляторного тиску на бізнес та вирішення інших системних проблем українського бізнесу.
Ознайомитись детальніше можна за посиланням.

2. В Мінеконом-розвитку з’явився Департамент державних інвестиційних проектів та підтримки розвитку

Мінекономрозвитку ухвалило рішення про внесення змін до структури апарату Міністерства. В рамках реорганізації буде створено новий Департамент державних інвестиційних проектів та підтримки розвитку. Новий департамент об’єднає в собі функції управління інвестиційними проектами, які фінансуються з державного бюджету, та координації проектів міжнародної технічної допомоги.
З 2015 року Мінекономрозвитку відіграє важливу роль у створенні ефективної системи управління державними інвестиціями.
За підтримки Світового банку у 2015 році створено законодавчу основу для реформи управління державними інвестиціями. Так, зокрема, за ініціативи Мінекономрозвитку Верховна рада ухвалила зміни до Бюджетного кодексу, а Уряд - Порядок відбору державних інвестиційних проектів. При формуванні проекту державного бюджету на 2016 рік вперше було застосовано нові принципи, в результаті капітальні вкладення для реалізації 10 проектів включено до державного бюджету.
У 2016 році Мінекономрозвитку вперше було запроваджено прозорий моніторинг розроблення та реалізації 10 державних інвестиційних проектів (загальною вартістю 9,5 млрд грн); проведено відбір державних інвестиційних проектів для фінансування з державного бюджету на 2017 рік (загальною вартістю 22,3 млрд грн). Перелік відібраних проектів та рішення Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів розміщено на сайті міністерства.
Водночас, Мінекономрозвитку є координатором міжнародної технічної допомоги. У 2016 році запрацював портал координації міжнародної допомоги в Україні Openaid.gov.ua, який містить найбільшу в Україні базу даних щодо проектів міжнародної допомоги. Крім того, портал пропонує можливість державним органам влади та місцевого самоврядування зареєструвати свої пропозиції щодо соціальних та інфраструктурних проектів, на які вони хочуть залучити фінансування.
Принципи проведення аналізу та оцінки ефективності проектів не залежить від джерела фінансування, відтак, було прийнято рішення про об’єднання функцій координації донорських та державних проектів в одному структурному підрозділі.
Очікуваним ефектом від реорганізації стане виважена політика використання ресурсів для розвитку економічної та соціальної інфраструктури як коштів державного бюджету, так і залучених кредитних ресурсів і міжнародної технічної допомоги відповідно до пріоритетів розвитку національної економіки.

3. Відбулася зустріч із членами Європейської бізнес асоціації, щодо  результатів роботи з покращення бізнес-клімату
14 квітня  2017 року Степан Кубів разом із усіма заступниками: Максимом Нефьодовим, Наталією Микольською, Михайлом Тітарчуком та Юрієм Бровченком - зустрівся із членами Європейської бізнес асоціації.
Європейська бізнес асоціація (EBA) — організація міжнародного бізнесу в Україні, яка об’єднує понад 900 європейських, українських та міжнародних компаній та надає системну підтримку бізнесу з питань їхньої діяльності, провадить узагальнення системних проблем діяльності в Україні та посередництво між бізнесом та владою.
На зустрічі обговорювали реформу дерегуляції, покращення позиції України у рейтингу “Doing Business”, розширення торговельних можливостей для українських експортерах, покращення можливостей для створення ланцюжків доданої вартості української продукції та інші питання.
Ознайомитись детальніше можна за посиланням.

Законопроекти
1. Проект Закону про внесення змін до статті 2 Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" (щодо вдосконалення норм Закону України)

В Верховній Раді України зареєстровано законопроект  №5470-д від 10.04.2017 року  «Про внесення змін до статті 2 Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" (щодо вдосконалення норм Закону України)».

Законопроектом пропонується у статті 2 Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» слова «Пропуск на митну територію України» замінити словами «Митне оформлення».    
Таким чином підтвердження відповідності екологічним стандартам буде вимагатися при митному оформленні транспортних засобів.

2. Проект Закону про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо розвитку виробництва в Донецькій і Луганській областях шляхом стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки

В Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 6336 від 11.04.2017 року  «Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо розвитку виробництва в Донецькій і Луганській областях шляхом стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки»
  Законопроектом пропонується внести наступні зміни до Податкового кодексу України:
 
- визначити виключний перелік критеріїв до суб’єктів господарювання Донецької та Луганської областей, що мають право на застосування стимулюючих особливостей оподаткування (мінімальна кількість робочих місць, види діяльності, середня заробітна плата по підприємству);
 
- встановити терміном на 15 років особливості оподаткування податком на прибуток вказаних підприємств (перші десять років за 0% ставкою, наступні п’ять років за ставкою вдвічі меншою за базову (сьогодні 9%);
 
- надати можливість розстрочення строком на 10 років сум податку на додану вартість щодо операцій з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту устаткування, обладнання та комплектуючих до них, матеріалів суб’єктами господарювання Донецької та Луганської областей, якщо такі товари використовуються ними для облаштування таких підприємств або для здійснення ними господарської діяльності; 

 
- передбачити можливість органів місцевого самоврядування встановлювати пільги та знижені ставки зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку за земельні ділянки та орендної плати за користування земельною ділянкою державної чи комунальної власності, на якій створено підприємство, для суб’єктів господарювання.